fbpx
Saturday, November 20, 2021
kryeministri kurti për dua lipën

Kryeministri Kurti për Dua Lipën: Jeni diplomatja më e mirë e Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë një postim falënderues mbi këngëtaren me famë botërore Dua Lipa, shkruan KultPlus. E shoqëruar nga Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila pati një fjalim të veçantë, Lipa u nderua me një çmim tjetër ndërkombëtar. Ky çmim ka të bëjë me

Read More
poeti-nga-shqipëria-poezi-për-vjosa-osmanin

Ky poet nga Shqipëria shkruan poezi për Vjosa Osmanin: Mos u tutni nga Vjosa, Burra

Poeti nga Shqipëria shkruan poezi për Vjosa Osmanin: Mos u tutni nga Vjosa, burra! (Kushtuar, Vjosa Osmanit)! Me mustak dhe pa mustak Me kushtetutë dhe kanun,Mos u tutni nga Vjosa burra,Këndej dhe andej Morinit,Vjosa është lum,Vjosa eshte valë,Vjosa është dallgë, Vjosa është shkumb,Vjosa është dritë,Vjosa është nder,Vjosa është krenari,Vjosa është dituri,Vjosa

Read More
bekim jashari dhe albin kurti

Bekim Jashari: Të gjithë ata që ia duan të mirën vendit janë të mirëseardhur në Skenderaj

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka reaguar pas një incidenti ku disa qytetarë brohoritën kundër liderit të LVV-së, Albin Kurti, dhe hodhën vezë ndaj tij. Jashari ka thënë se të gjithëve ju garantohet me ligj mendimi i lirë dhe bindja politike, ndërsa ka shtuar se komuna që udhëheq ai

Read More
çifti humb kontrollën e veturës së tyre audi a4 allroad quattro

Po voziste me shpejtësi 140 km/orë, GoPro kap momentin kur çifti humb kontrollin e veturës së tyre

Humbja e kontrollit së veturës në një autostradë kur është rruga e lagësht nuk është një ndjenjë e mirë. Këtë ndjenjë e ka përjetuar një çift, i cili ishte duke lëvizur me shpejtësi 140 km/orë, teksa humb kontrollin e veturës së tyre. Vetura me të cilën po lëviznin ishte Audi A4 Allroad

Read More
peshkaqeni ne plazhin e velipojes

E rrallë! Peshkaqeni del në breg të plazhit në Velipojë!

Diçka jo e shumë e yakontë është vërejtur në pjesën veriore të Shqipërise. Peshkaqeni del në breg të plazhit në Velipojë! Një peshkaqen ka dalë në brigjet e Adriatikut, pranë plazhit të Velipojës, paraditen e sotme. Peshkaqeni mund të ketë dalë në breg për shkak të dallgëve të shumta si pasojë e

Read More