fbpx
Saturday, November 20, 2021
Home > Vjosa Osmani
kryeministri kurti për dua lipën

Kryeministri Kurti për Dua Lipën: Jeni diplomatja më e mirë e Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë një postim falënderues mbi këngëtaren me famë botërore Dua Lipa, shkruan KultPlus. E shoqëruar nga Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila pati një fjalim të veçantë, Lipa u nderua me një çmim tjetër ndërkombëtar. Ky çmim ka të bëjë me

Read More
poeti-nga-shqipëria-poezi-për-vjosa-osmanin

Ky poet nga Shqipëria shkruan poezi për Vjosa Osmanin: Mos u tutni nga Vjosa, Burra

Poeti nga Shqipëria shkruan poezi për Vjosa Osmanin: Mos u tutni nga Vjosa, burra! (Kushtuar, Vjosa Osmanit)! Me mustak dhe pa mustak Me kushtetutë dhe kanun,Mos u tutni nga Vjosa burra,Këndej dhe andej Morinit,Vjosa është lum,Vjosa eshte valë,Vjosa është dallgë, Vjosa është shkumb,Vjosa është dritë,Vjosa është nder,Vjosa është krenari,Vjosa është dituri,Vjosa

Read More