fbpx
Sunday, November 21, 2021
Home > shqiperi
poeti-nga-shqipëria-poezi-për-vjosa-osmanin

Ky poet nga Shqipëria shkruan poezi për Vjosa Osmanin: Mos u tutni nga Vjosa, Burra

Poeti nga Shqipëria shkruan poezi për Vjosa Osmanin: Mos u tutni nga Vjosa, burra! (Kushtuar, Vjosa Osmanit)! Me mustak dhe pa mustak Me kushtetutë dhe kanun,Mos u tutni nga Vjosa burra,Këndej dhe andej Morinit,Vjosa është lum,Vjosa eshte valë,Vjosa është dallgë, Vjosa është shkumb,Vjosa është dritë,Vjosa është nder,Vjosa është krenari,Vjosa është dituri,Vjosa

Read More
peshkaqeni ne plazhin e velipojes

E rrallë! Peshkaqeni del në breg të plazhit në Velipojë!

Diçka jo e shumë e yakontë është vërejtur në pjesën veriore të Shqipërise. Peshkaqeni del në breg të plazhit në Velipojë! Një peshkaqen ka dalë në brigjet e Adriatikut, pranë plazhit të Velipojës, paraditen e sotme. Peshkaqeni mund të ketë dalë në breg për shkak të dallgëve të shumta si pasojë e

Read More