fbpx
Saturday, September 25, 2021
Home > Kuriozitete > E rrallë! Peshkaqeni del në breg të plazhit në Velipojë!

E rrallë! Peshkaqeni del në breg të plazhit në Velipojë!

peshkaqeni ne plazhin e velipojes

Diçka jo e shumë e yakontë është vërejtur në pjesën veriore të Shqipërise. Peshkaqeni del në breg të plazhit në Velipojë!

Një peshkaqen ka dalë në brigjet e Adriatikut, pranë plazhit të Velipojës, paraditen e sotme.

Peshkaqeni mund të ketë dalë në breg për shkak të dallgëve të shumta si pasojë e motit të keq, në vendin e quajtur, Gryka e Vilunit në Velipojë. Peshkaqeni është i ngordhur dhe ende nuk dihet për llojit e tij.

Kjo nuk është hera e parë që peshqit grabitqar dalin në brigjet shqiptare.

Më herët, peshkaqenë të ngordhur kanë dalë në brigjet e Detit Jon.

Peshkaqeni në breg të detit në Velipojë
Peshkaqeni në breg të detit në Velipojë

Laguna e Vilunit – Velipoja

Velipoja është një fshat në komunen Velipojë, në rrething e Shkodrës se Shqipërisë.

Pranë ranishtes të Velipojës ndodhet edhe laguna e Vilunit me një sipërfaqe prej rreth 130 hektarë.

Facebook Comments